Дома My 3.0 music box The Weight of the World

The Weight of the World

1,439 views
0

Oваа песна и вториот албум на Editors ми ја означија последната четвртина од 2007 година, благодарение на Владо. Editors заедно со Apartment ми се се дефинитивно едни од поинтересните инди групи кои се појавиле во последниве неколку години на независната музичката сцена. Долго време трагав на Интернет за да го најдам оригиналниот спот за песната The Weight of the World, која е мој фаворит, но претпоставувам дека не е достапен затоа што и самата песна се уште не е исфрлена како официјален сингл. Наместо него, постирам еден homade видео клип кој го направил нивни обожаветел и го поставил на својот канал на youtube.

 

Албумот можете да го симнете тука.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име