Дома Документарни филмови Don`t change the climate, it may efect on world`s cultural heritage

Don`t change the climate, it may efect on world`s cultural heritage

1,881 views
0

Дали мислите дека промените на климата и глобалното затоплување ќе делуваат да се стопат ледниците, морето да дојде до Гевгелија и ние да си имаме подводна археологија?

Секако дека е ова е шега од моите студенстки денови, но еве како еден новинар и еден археолог ја видоа кампањата за светската дебата – The People Speak. Едниот со свои размисли, другиот со дело во вид на промотивен клип за дебатите кои треба да се случат. Ова е моја поддршка за двете теми —> глобалното затоплување vs. world cultural heritage.

За повеќе клик тука.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име