Дома Администрација Ставете копче за Технорати МАК Топ

Ставете копче за Технорати МАК Топ

1,132 views
0

 

MAK Top BlogГо поддржувам повикот за ставање копче до Технорати МАК Топ, на кој се приклучи и Развигор.

Се работи за топ листа на која се наоѓаат најлинканите македонски блогери според сервисот Technorati. На твојот блог можеш да ја поставш малата или големата верзија на копчето со линк кон Technorati MAK Top. Сметам дека е редно е да се даде мал придонес за промоција на сервисот – преку копче, но и преку пост кој ќе линка до постовите на оваа тема. Поставувајќи копче на својот блог е начин од кој сите ќе имаат директна полза, бидејќи колку колку повеќе луѓе ја посетуваат листата, толку повеќе ќе имаат шанса да кликнат на линкот од вашиот блог.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име