Дома WWWести Четири артефакти одат во Вселената

Четири артефакти одат во Вселената

1,262 views
0
NASA за време на мисијата STS-117 во март, во чест на своите први Американски доселеници ќе понесе во Вселената артефакти приближно стари 400 години, кои потекнуваат од нивниот историски град Џејмстаун (Jamestown).

Нивните артефакти одат во воздух. За жал повеќето од нашите се се уште во земја 🙁

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име