Дома Медиуми Дневник денеска ја подарува Библијата

Дневник денеска ја подарува Библијата

1,039 views
0

Библијата од 17 век „Дневник“ денеска, во 12 часот, ќе ја предаде на Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје. Таа веднаш ќе биде изложена за посетителите, за да им биде достапна на сите заинтересирани, на лингвистите и истражувачите.

повеќе

Благородниот гест на Дневник за кој кажав дека беше засенет од случајот со штитовите во Бонче, конечно денеска ќе се обвистини. Дневник, ви благодариме што ни подаривте уште еден докумен кој не ,,мапира” во нациите што поседуваат непроценливо богатство

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име