web analytics
Дома Тагови наследство

Таг: наследство

Која е твојата приказна? – работилница за идни интерпретациски планери

На 17.02.2024 во просториите на Europe House Skopje одржав кратко предавања проследено со интерактивна практична едукативна вежба на тема за интерпретациско планирање. Презентацијата беше...

Интерпретациска обука: Наследството како основа за одржлив развој на културниот и...

0
На 16.09.2023 од 09-17 часот во просториите на Europe House Скопје, во организација на ХАЕМУС се случи интерпретациска обука „Наследството како основа за одржлив...

Како стигнав до најголемиот интернационален форум на компанијата Кока-Кола

Веќе втора година по ред како претставник од Македонија добивам покана да се вклучам во годишниот настан „The Coca-Cola System Annual Stakeholder Forum“. Поканата...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!