Дома Апели Моите желби и молитви …

Моите желби и молитви …

2,578 views
0

Денеска по тертипите на нашето славење е Стара Нова Година. Денеска е исто така и Василица, мојот именден. Но јас немам ниту една желба за себе. Во мојата душа гори кандилце. Сите мои желби и молитви ги упатувам на оние на кои им се најмногу потребни во моментов, луѓето кои го преживејаа трагичниот катастрофален земјотрес на Хаити.

Message: IT’S NOT A GAME PEOPLE….#HAITI NEEDS US!!!!

____________________________________________________

Апдејт

15.01.2009 Вечер: Скопје ќе испрати 25.000 евра за Хаити.

Како не им е срам, се претргнавме колку помош ќе испратиме. Можеме да скратиме некое милионче од археолошките ископувања и онака ги има да ги “ринеш со лопата”. Уште ли ќе копаме, кога и ова што е ископано ништо не е публикувано.

_____________________________________________________

[youtube]mb0IyshRSHE[/youtube]

Факт е дека некои болки ќе останат бесконечни. Веројатно најтешки се оние кои човештвото ги носи инкорпорорано во својата колективна свест, за да послужат како пример на идните генерации.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име