Дома Антропологија Археологија или секс

Археологија или секс

1,058 views
0

Се што сте сакале да знаете за сексот, а можете веднаш да го откриете читајќи го симпатичниот текст на Андреј Старовиќ – Археологија на сексот.

На сликата се римски жетони за јавна куќа: секој жетон на реверсот има бројка – поединечна цена, а на аверсот – јасна представа за сексуалните услуги која се добива за таа сума.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име