Дома Интернет Превземи си македонска е-книга

Превземи си македонска е-книга

2,971 views
0

Познато ни е дека во светот одамна е веќе практика да се публикуваат е-книги, или старите изданија да се конвертираат во електронски и во таква форма да бидат достапни на Интернет.

Мора да го пофалам најновиот проект на Градската библиотека “Браќа Миладиновци“ – Скопје, за кој пишуваше и Волан, на чиј сајт може да се превземат за сега околу  дваесеттина книги од македонски автори во ПДФ формат.

Вистинскиот клуч за старите култури го носиме во себе. Треба да го дадеме како сведоштво, за да остави печат на времето

Затоа линку мој, прејди на друг.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име