Дома Археологија Еразмо и Димитар на Вики

Еразмо и Димитар на Вики

1,608 views
0

 

Во понеделникот бидна и последното од серијалот предавања на блогерот познат под псевдонимот Кибицер, кои се одржуваа секој понеделник во Филозофскиот клуб ,,АзБуки”. Повеќето од нив завршија како постови на негиовиот блог, а од последното предавање посветено на ,,Христијанските маченици од Македонија”, со дозвола од авторот, се најдоа и два текста на Македонската Википедија. За:

Св. Еразмо Лихнидски

Св. Димитриј Солунски

Фала ти Кибицер што сподели дел од твоето знаење со нас.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име