Дома Лично Среќна Нова година до сите пријатели, блогери, читатели …..

Среќна Нова година до сите пријатели, блогери, читатели …..

1,418 views
0
Драги мои пријатели, читатели, блогери, попатни минувачи низ мојот блог. Оставам зад себе една успешна година на блогирање и се надевам дека ќе се дружиме и понатаму.

Ви посакувам следнава година да имате илјадници причини за насмевка, а ниту една за тага.

Ви посакувам да ги искористите сите можности кои ви ги дава животот, да бидете посреќни, подобри во секој поглед, помудри, повредни и покорисни.

Да давате и да примате многу Љубов, Мудрост, Добрина, Радост и Сочувство.

Но најмногу од се ви посакувам да имате добро здравје и засекогаш да бидете свесни за квалитетите кои ги поседувате.

Срдечно

Среќна Нова 2007

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име