web analytics
Дома Тагови Интерпретација

Таг: Интерпретација

Работилница „Интерпретациjaта како основа за одржлив развој на природното и културното...

Во организација на ХАЕМУС, мојот Центар за научно истражување и промоција на културата а во партнерство со Интерпрет Јуроп (Interpret Europe) на 24.04.2024 од...

Снимање на документарна програма за Скопје во продукција на МТВ1

Изминатиот период снимав документарна програма во продукција на МТВ1 (Македонска телевизија) базирана на моите гамифицирани искуства кој ги создадов во рамките на мојата интерпретациска...

Која е твојата приказна? – работилница за идни интерпретациски планери

На 17.02.2024 во просториите на Europe House Skopje одржав кратко предавања проследено со интерактивна практична едукативна вежба на тема за интерпретациско планирање. Презентацијата беше...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!