Дома Археологија Моето гостување во емисијата Ова е Македонија

Моето гостување во емисијата Ова е Македонија

2,177 views
0

На покана од водитeлката Тања Атанасовска, на 21.11.2013 год. гостував во емисијата ‘Ова е Македонија‘ која оди секој ден на МРТВ1 околу 17:45ч. Темите беа најразлични, па зборував за своите лични истражувања, за науката и археологијата, за HAEMUS – центарот за научно истражување и промоција на културата и неговите понатамошните проекти, за академското списание Haemus Journal, за македонскиот туризам, и генерално за промоцијата на Македонија. 🙂

Снимката која е вгнездена во текстот не е многу квалитетна, но толку можев да сторам со моето знаење за технологијата. 🙂

[youtube]cvP5uIwMGmE[/youtube]

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име