Дома Администрација Археоблог, Кими и Новица во Радио Равел

Археоблог, Кими и Новица во Радио Равел

1,830 views
0

На покана од Игор Анѓелков, авторот на емисијата Мезанин, на 23.01 (во среда) јас, Кими и Новица ќе гостуваме во Радио равел од 21 до 00 часот. Темите ќе бидат разнородни почнувајќи од блогот како медиум, па се до лиценците на Криејтив комонс и Слободниот Софтвер.

Пред тоа како што е редот, ќе појдеме во културниот центар Точка каде во рамките на Сподели кино овој пат ќе бидат предавања од 24c3, хакерската конференција која се одржа во Берлин на крајот на 2007 година. Така да ни се простува ако закасниме малку во Равел. Ќе пробаме да компензираме со добра музика која ќе ја понесеме, бидејќи ни беше предложено музичката концепција на емисијата да ја направиме самите ние.

Интернет линкот на Равел можете да го симнете тука, а ако некој има било какво прашање за кое смета дека треба да отиде во етерот, слободно нека напише.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име