Дома Археологија Квиз: Пештер-о-метар

Квиз: Пештер-о-метар

1,237 views
0
Ви препорачувам еден многу симпатичен квиз за Праисторискиот човек кој го пронајдов на сајтот на BBC. Насловен истоветно како Walking with cavemen – еден од најпознатите документарци на овој медиум за хоминидите, преку седум забавни нивоа си го тестирате и воедно потврдувате своето знаење за нашите предци. Покрај тоа што можете да научите по нешто ново кое не сте го знаеле до сега, евентуално би можеле да си пронајдете и по некој свој ,,загубен ” роднина. 🙂

Линк : BBC – Walking with cavemen

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име