Дома Апели Хуманитарна акција – за Мамут

Хуманитарна акција – за Мамут

1,479 views
0
ImageЗА МАМУТ…
Ова е момчето со килибарни очиња. Живее во Шутка, боледува од срце, тешко се движи и не може да диши. Срцето на детенцево по прошетка од само дваесеттина метри пулсира како да трчало километар. Мамут Бајрам е неговиот идентитет.
Пред извесно време тој со фамилијата отиде на детската кардиохирургија во Бугарија, но работите не завршија на добро…
повеќе


070/14 34 54 е бројот на кој може да донирате 100 денари. Жиро сметката е: 300001000003979 Комерцијална Банка АД Скопје, со ознака Хуманитарна за Бајрам.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име