Дома Администрација Бугарските весници цитираат извори

Бугарските весници цитираат извори

1,323 views
0

Не дека се популарни наградите на MTV кои изминаа, или пак Борат кој е во жижата на интересот. Поентата ми беше да се погледне начинот на кој некои бугарски весници во својата електронска верзија цитираат извори со помош на линкови.

За статијата клик тука.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име