Дома Археологија Видео клип – Македонија е вечна

Видео клип – Македонија е вечна

1,280 views
0

 

На You Tube се појави еден анимиран видео клип за Македонија, за кој вчера прочитав кај Јован. Во својот текст насловен истоимено како и овој пост, Волан прилично елоквентно ја има објаснето хронолошката гледна точка по која тој се раководи.

кликни на сликата да ја го погледнеш клипот

Останува прашањето кој е неговиот творец, и која би требало да биде неговата целна група, со оглед на тоа што во клипот покрај некои територијални и историско-хронолошки недоследности, во позадината оди ,,воинствена музика” (слична на онаа во филмовите на Конан).

А да ќе заборавев…Пораката која ја пренесува е

Биди СВОЈ, биди МАКЕДОН…???!!!

, , , , , , , , , , , , , , , , , , .

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име