Дома Антропологија Седам на шоља и пишувам графит :))))

Седам на шоља и пишувам графит :))))

1,146 views
0
Дали мислите дека ако седнете некаде на тоалетна шоља и напишете графит, тоа не е археологија? Е па ќе ве разочарам. За среќа е, бидејќи оставате важна информација зад себе.

Со моето мислење се сложуваат и американските археолози кои во моментов работат на еден локалитет каде ги документираат илјадниците графити кои зад себе ги оставиле Баскиските емигранти во 19 и 20 век

Поука: ,,Aко сакате да си го зачувате приватниот живот, не пишувај те графити!!!” :

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име