Дома Администрација Правила за коментирање

Правила за коментирање

1,837 views
0

Постовите на овој блог се мои. Со самото тоа го кажувам својот став или дел од него што значи дека не морам да реплицирам доколку не гледам потреба, а можам да одговорам доколку сакам. Не се толерира спамирање, навредување, лични напади кон авторот на блогот или некој од неговите коментатори.

Коментарите на блогот не го одразуваат моето мислење, туку ставот на персоната која го напишала. Секој е одговорен за својот коментар.

Критериумот за елиминирање подрзабира оф топик и непристојни коментари кои ги бришам без реплицирање. Оф топик коментари се земаат во предвид, само во случај да не се навредливи по никого.

Веќе постирани коментари не модерирам.

Бидете љубезни, дури и по цена на тоа да не се сложувате со мене или со останатите мислења на постот каде коментирате.

Бидете конкретни на темата која ја коментирате.

Ова е мој блог, и правилата ги правам јас.

Од време на време, го задржувам правото за измена на програмата без да најавам.

Претходни текстовиЧПП
Следни текстовиНикнуваат Stonehenge-и по светот
Археоошки дневник е првата веб страница во македонскиот интернет простор посветена на археологијата како наука. Сајтот во континуитет постои од 2005 со цел едукација, промоција, интерпретација и популаризација на богатото македонско културно наследство.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име