web analytics
Дома Тагови Civilization

Таг: civilization

Мистериозен комплекс на пирамиди во Перу

Остатоци од најмалку 10 пирамиди кои потекнуваат помеѓу 200 и 300 година, се откриени вдолж Перуанскиот морски брег. Комплексот кој зафаќа површина од 2...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!