web analytics
Дома Тагови култ

Таг: култ

Култот на Свети Никола во Општина Бутел

Пред неколку години работејќи на проектот за „Водич низ византиските цркви во Скопје“, којшто во 2019 година излезе како посебно издание на ХАЕМУС, се...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!