web analytics
Дома Тагови Иванки

Таг: Иванки

Обичаите „Иванка“ и „Тајане Бојане“ за Иванденските празнувања

Се смета дека Иванден е еден од најважните празници кај целиот словенски свет. Иванден се слави на 7-ми јули и во него се преплетуваат...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!