web analytics
Дома Тагови дом

Таг: дом

Втори јануари: Денот на Св. Игнат или Прв Божиќ

Во македонската народна традиција за месецот јануари постои едно многу убаво именување, коложег. Месецот јануари или коложег во македонскиот народен календар траел од Свети...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!