Дома Археологија On/Off археолошки ископувања

On/Off археолошки ископувања

1,673 views
0

Запреа археолошките ископувања во Република Македонија кои беа помпезно најавувани, оти со нив требаше да се спаси татковината. И две различни гледишта за архива, зошто е тоа така:

Само на Кале продолжуваат ископувањата

Археолошките ископувања чекаат ребаланс

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име