web analytics
Дома Тагови социјализам

Таг: социјализам

Проектот „Зборува радио Скопје“

  „Градот убав, пак ќе никне“ Едно јулско утро на 26.07.1963 година во 5:17 часот, стрелките на часовникот на Железничката станица во Скопје застанаа засекогаш. По...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!