web analytics
Дома Тагови македонски народен календар

Таг: македонски народен календар

Традиционален македонски народен календар – Снежник

Во македонската народна традиција за месецот декември постои едно многу убаво именување, снежник - месец на снегот. ❄️❄️❄️ Имајте предвид дека траењето на месеците во...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!