web analytics
Дома Тагови карпеста уметност

Таг: карпеста уметност

Палеолит (1) – зошто пештери и поткарпи?

Вовед Пред да се запишам на факултет се занимавав малку со алпинизам, планинарев и одев по пештери. Неколку години бев спелеолог и член на спелеолошкото...

What an idiots – UN peacekeepers vandalised ancient rock paintings

Ако уметност стара 6000 години нацртана по беспаќата на карпите во Сахара и ставенa под заштита како светско културно богатство успеалa да бидe уништенa,...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!