web analytics
Home Tags Кале

Tag: Кале

Скопското Кале – пример за лоша интерпретација на наследството

0
Утринава го следев онлајн предавањето на професор William Logan во организација на „Центарот за интерпретација и презентација на УНЕСКО“. Предавањето беше со одлични поенти,...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!