web analytics
Дома Тагови древен

Таг: древен

What an idiots – UN peacekeepers vandalised ancient rock paintings

Ако уметност стара 6000 години нацртана по беспаќата на карпите во Сахара и ставенa под заштита како светско културно богатство успеалa да бидe уништенa,...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!