web analytics
Дома Тагови Heritage interpretation

Таг: heritage interpretation

“Learning landscapes” – иницијатива на УНЕСКО и Interpret Europe

УНЕСКО и Interpret Europe ја стартуваа иницијативата "Learning landscapes". Целта е преку имплементација на интерпретацијата на наследството, до крајот на 2025 година одредени региони...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!