web analytics
Дома Тагови Dnevnik

Таг: dnevnik

Заврши 21 Симпозиум на македонските археолози во Банско

Морам да признаам дека после толку години присуство, ова за мене сигурно беше еден од најдобрите симпозиуми на Македонското археолошко научно друштво (МАНД), и...

Македонска онлајн археологија за претстојниот XXI Симпозиум на МАНД

0
Едно десеттина години одам на симпозиуми на македонските археолози. Сум била прво слушател, а подоцна активен партиципант. Овие симпозиуми ги организира МАНД (Македонското археолошко...

Зошто македонските археолози треба да публикуваат на Интернет под лиценцата на...

'Зошто македонските археолози треба да публикуваат на Интернет под лиценцата на Creative Commons' е насловот на еден мој научен труд кој во 2009 година...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!