web analytics
Дома Тагови Customs

Таг: customs

Божиќ (или Божик), прво беше обрезувањето или раѓањето

Многу нелогичности постојат околу термините за празнување на некои традиционални празници во православниот свет. Следејќи ги своевремено постовите на блогерите Кибицер -  “Грегоријански v.s. Јулијански...

Среќен Божиќ

  Запишана во многубројните кодови на конструкцијата од традицијата која не е создадена за да се предава туку е конструирана за да создаде ...

Прво Обрезување или Раѓање, Божик или Божиќ

Многу нелогичности постојат околу термините за празнување на некои традиционални празници во православниот свет. Следејќи ги постовите на Кибицер -  "Грегоријански v.s. Јулијански календар",...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!