web analytics
Дома Тагови Јустинијан

Таг: Јустинијан

Protected: Кој ја сокри Јустинијана Прима под Старата скопска чаршија?

1
Некаде кон средината на јули 2018 започнаа реконструктивни зафати на Чифте амам во Старата скопска чаршија, поврзани со одводот и дренажата на објектот. Чифте амам...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!