web analytics
Дома Тагови уметност

Таг: уметност

Ноќта кога Старата скопска чаршија дишеше

W0QblKBr4fk Секое утро во 2007 год. додека одев на моето работно место, на ископувањето на Скопското кале, поминуваав низ Старата скопска чаршија. Ако поради некоја...

ONN/OFF мислења

Со извртени реченици на дискутантите извадени од контекст и непотполно цитирање, весникот Време се обиде сосема несериозно да даде осврт на дебатата која во...

Турбето во Алаџa-џамија – Скопје

  Минатата година (некаде ова време) имав пост со наслов Уметноста на исламот во Македонија. Сепак би сакала да се осврнам и на некои поединечни...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!