web analytics
Дома Тагови солстициј

Таг: солстициј

Midsummer – празникот на летниот солстициј

Можеби никогаш нема да дознаеме дали популарната Шекспирова комедија 'Сонот на летната ноќ' била инспирирана од празникот кој и денеска е нашироко прифатен во...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!