web analytics
Дома Тагови Скопско

Таг: Скопско

Дали знаете кога е основана Пивара Скопје?

Сигурно сте налетале на онаа шега дека во Скопје само пивото остана „скопско“. Со оглед на тоа што потекнувам од стара скопска фамилија (јас...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!