web analytics
Дома Тагови Св. Игнат

Таг: Св. Игнат

Втори јануари: Денот на Св. Игнат или Прв Божиќ

Во македонската народна традиција за месецот јануари постои едно многу убаво именување, коложег. Месецот јануари или коложег во македонскиот народен календар траел од Свети...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!