web analytics
Дома Тагови Пајонија

Таг: Пајонија

Како крмезот го најде своето место кај Македонските бронзи

Крмез (лат. Phytolacca americana) е отровна билка со пурпурни гроздести плодови што се смета за коров. Секој од нас видел како изгледа крмез додека...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!