web analytics
Дома Тагови општина

Таг: општина

Кога Градското поглаварство на Скопје сакаше да направи музеј од кафеана

Со оглед на рекламите во весниците кои излегувале во периодот помеѓу двете светски војни, би можеле да кажеме дека најомилена забава на скопјани била...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!