web analytics
Дома Тагови МАНД

Таг: МАНД

Зошто македонските археолози треба да публикуваат на Интернет под лиценцата на...

"Зошто македонските археолози треба да публикуваат на Интернет под лиценцата на Creative Commons" е насловот на мојот последен научен труд кој деновиве излезе во...

Археолошки впечатоци од 20 симпозиум на МАНД

  На археолошките симпозиуми на МАНД одам со години. Поточно на секои 2 години како што било до сега адет. Мојот став воопшто не...

Археоблог дел од престојниот XX редовен симпозиум на Македонското Археолошко Научно...

  Редовниот симпозиум на МАНД (Македонското Археолошко Научно Друштво) чиј член сум и јас, се одржува на секои две години. Како резултат на презентациите кои...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!