web analytics
Дома Тагови колективна меморија

Таг: колективна меморија

Како римските Розалии станаа македонска Задушница

Една ракатка цреши во керамичка чаша, понекое лепче и пијалок за раздавање, свеќи, букет свежи цвеќиња за украсување, приказни од детските сеќавања и љубов...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!