web analytics
Дома Тагови Доцен Рим

Таг: Доцен Рим

Кој ја сокри Јустинијана Прима под Старата скопска чаршија?

Некаде кон средината на јули 2018 започнаа реконструктивни зафати на Чифте амам во Старата скопска чаршија, поврзани со одводот и дренажата на објектот. Чифте амам...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!