Дома Антропологија Бесплатна прошетка низ јавните места како мој приватен простор

Бесплатна прошетка низ јавните места како мој приватен простор

3,847 views
2

На 12. Јуни 2011 со почеток од 17:00 ч, со старт од Скопското Кале, ќе направам една бесплатна прошетка за граѓаните низ Стариот дел на градот Скопје. Овој необичен настан е во склопот на повеќедневниот проект на НВО Контрапункт, насловен како ПРИВАТНО | ЈАВНО (заземање простор — > правење простор). Повелете со мене во недела на една необична бесплатна тура. Mојот скопски приватен живот пресликан низ призмата од нашите урбани архитектонски артефакти, кои се воедно и културно-историски споменици на Република Македонија.

 

Со група пред Даут Паша Амамот во Скопје

 

Организатор: НВО Контрапункт
ДомаќинДимитровска Василка
Тип: Еднодневна тура низ Скопје
Наслов: ЈАВНИТЕ МЕСТА КАКО МОЈ ПРИВАТЕН ПРОСТОР
Датум: Недела, Јуни 12, 2011
Време: 17:00 pm
Локација: Пред големиот паркинг на тврдината Скопско Кале
Град: Скопје, Македонија

 

Настанот со своја страница на фејсбук

 

2 КОМЕНТАРИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име