Дома Културно наследство Предавање за хералдиката: Основи на симболиката и иконографијата

Предавање за хералдиката: Основи на симболиката и иконографијата

1,969 views
0

Почесниот член на МХЗ хералдичарот проф. д-р Иван Балта, од филозофскиот факултет од Осијек, Хрватска, ќе одржи предавање на тема: ‘Основи на симболика и иконографија’.

Предавањето со своја страница на фејсбук

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име