Дома Аквадуктот во Скопје (серијал) Сторијата за Мирко и Скопскиот Аквадукт

Сторијата за Мирко и Скопскиот Аквадукт

1,999 views
0

Ви го презентирам видео клипот на Историчарот, направен по повод неговата посета на Аквадуктот во Скопје. Обраснат во трева, недостапен за љубителите на старините а сепак видлив од улицата Словенечка, градбата за која се уште се кршат копјата во науката од кој период потекнува, полека пропаѓа под наслагите на времето и нашата негрижа за културното наследство.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име