Дома Блогосфера Светот на Владо – Каде е Македонија

Светот на Владо – Каде е Македонија

1,671 views
0

 

Блогот на Владо Јаневски изобилува со одлични стрипови, пред се со оние која ја третираат политичка тематика. Цртежите имаат прилично духовита визуелна нарација и се вистинско освежување во македонската блогосфера. Покрај тоа што е уметник, Владо има издадено и еден роман (Маде ин Јабана – за Слово), збирки раскази и  повеќепати е застепен во изданијата на Електролит и Маргина.

А јас одамна се немам насмеано на некој веб стрип. Уште од времето кога на факултет не учеа, а ние не верувавме дека професијата на археолозите лежи во “рушевини”. 😀

Линк: http://bromo.blog.com.mk

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име