Дома Медиуми Гостување на Археоблог во емисијата Ало Скопје

Гостување на Археоблог во емисијата Ало Скопје

6,111 views
4

На 17. Ноември.2008 заедно со Дарко и Фемгерила ќе бидам гостин во емисијата Ало Скопје која секој ден од 17:30 ч. се емитува на националната и сателитската Наша ТВ. Кој сака нека повели да не гледа … ќе зборуваме претежно за изминатата блог конференција BlogOpen 2008 одржана во Бор, за книгата Блогопедија, но верувам дека неминовно ќе се допрат и теми кои општо се однесуваат и на блогерството во Македонија.

Телевизија: НАША ТВ
Домаќин: Александра Соколовска
Емисија: АЛО СКОПЈЕ
Датум: Понеделник, Ноември 17, 2008
Време: 17:30-18:45 pm

Интернет линк: http://88.85.97.202/nasatv

Апдејт: За оние кои не успеале да ја изгледаат емисијата, благодарение на анoнимен гледач, истата е аплодувана на интернет. Првиот дел можете се погледне на: ttp://makvideo.net/play.php?vid=2007

а останатите по правилото линк, линк, отвора. 🙂

4 КОМЕНТАРИ

 1. Ćao Vasilka. Ovo je baš lepa vest. Mi u Srbiji nemamo mogućnosti da gledamo vaše programe (možda Vranjanci, mada ni za to nisam siguran), a baš bi bilo lepo.
  Dobro bi bilo kad bi sve to snimila, pa okačila na server i postavila link.

  Puno pozdrava svim makedonskim prijateljima.

 2. Sa osobitim zadovoljstvom sam odgledao emisiju i moram priznati da sam odusevljen.
  Bili ste odlicni i sto je najvaznije imali ste sta lepo da kazete u prilog blogovima i blogosferi.
  Ekstra ste, pozdrav za svo troje … i voditelja , zaista se pripremila dobro za ovu emisiju…
  Deda

 3. […] Гостување на Археоблог во емисијата Ало Скопје Како изгледа Археоблог публикуван на српски јазик Ете бидна и BlogOpen 2008 во Бор Археоблог публикуван во Блогопедија 2008 Blogopen 2008, конкурс за Blogopedia и една нова понапредна блогерска заедница […]

 4. […] Гостување на Археоблог во емисијата Ало Скопје Како изгледа Археоблог публикуван на српски јазик Ете бидна и BlogOpen 2008 во Бор Археоблог публикуван во Блогопедија 2008 Blogopen 2008, конкурс за Blogopedia и една нова понапредна блогерска заедница […]

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име