Дома Археологија ТРАДИЦИОНАЛЕН БЕСПЛАТЕН РАЗГЛЕД НА СКОПЈЕ

ТРАДИЦИОНАЛЕН БЕСПЛАТЕН РАЗГЛЕД НА СКОПЈЕ

3,477 views
1

 

Организатор: Туристички Сојуз на Скопје (ТСК)
Домаќин: Arwena
Тип: Еднодневна тура низ Скопје
Датум: Сабота, Ноември 15, 2008
Време: 11:00 am
Локација: Пред Дрводекор (спроти хотелот Holliday inn)
Град: Скопје, Македонија (погледни ја мапата)

Контакти на ТСК: телефон – 02 309 32 16; e-mail: info@skopjetourism.org

Туристичкиот Сојуз на Скопје вo сабота на 15.11.2008 за сите граѓани организира бесплатен разглед на градот со посета на културно-историските споменици Свети Спас, Скопското Кале, Скупи и Свети Пантелејмон.

Ова е традиционална туристичка атракција која се организира секоја година во чест на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. Во реализација на овој настан покрај Туристички Сојуз на Скопје партиципираат и: Здружението на водичи на Скопје, Завод за заштита на споменици на културата на Република Македонија, Македонската православна црква и превозниците “Млаз” и “Вардар Еxpres”.

Поканети се сите заинтересираните граѓани на незаборавен излет. Се посетуваат сите наведени локации, со различен распоред во зависност од итинерарот кој ќе го добие водичот.

Автобусите ќе тргнат од пред Дрводекор, спроти Холидеј Ин во 11 часот.

Се надевам се гледаме на едно убаво дружење, јас ќе бидам официјален водич на еден од седумте автобуси.

Групна фотографија на луѓето кои дојдоа на
бесплатна тура низ археолошкиот локалитет Скопско Кале
што ја организирав пред настапот на Синтезис.

1 КОМЕНТАР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име