Дома Археологија Бесплатна тура низ Скопско кале пред концертот на Синтезис

Бесплатна тура низ Скопско кале пред концертот на Синтезис

6,297 views
4

 

Како што беше објавено во медиумите и на мојот блог, на 30 јуни етно-групата Синтезис ќе го промовираат својот најнов албум ,,Идентитет” со бесплатен концерт на Скопското Кале. Да биде задоволството двојно, сите заинтересирани пред настапот на Синтезис кој е закажан за 21 часот, од мене ќе добијат бесплатна тура низ локалитетот. Збирно место e Горна капија на Кале, пред самиот паркинг. Поканата за овој настан е од отворен карактер. Секој може да се придружи или да покани други да се приклучат.

Домаќин: Arwena
Тип: Тура по археолошки локалитет
Ден/Датум: Понеделник, Јуни 30, 2008
Време: 7:00 pm – 8:30 pm
Локација: Скопско Кале
Град: Скопје, Македонија (погледни ја мапата)

А не дај боже, во случај да заврне? Веројатно не чека најблискиот коктел бар и по едно mojito 🙂

Поубавиот дел од членовите на Синтезис со македонските блогери
Археолошки локалитет – Стоби, 16 Јуни 2007

Апдејт: 30.06.2008 – Skopje fortress walking tour

И групата која храбро го изоде археолошкиот локалитет пеш, еден час пред настапот на Синтезис на Скопското кале

Клучни зборови: , , , , , , , , , , ,

4 КОМЕНТАРИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име